Uluslararası Ticari Sözleşmeler ve Uluslararası Ticarette Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri Bilgilendirme Toplantısı

Uluslararası Ticari Sözleşmeler ve Uluslararası Ticarette Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri Bilgilendirme Toplantısı

DENİB AKADEMİ faaliyetleri çerçevesinde “Akademi Girişimci” kapsamında Uluslararası Ticari Sözleşmeler ve Uluslararası Ticarette Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri Bilgilendirme Toplantısı eğitmen Av. M. Emre Akkaş ve Süleyman Yasin Zorlu tarafından 8 Şubat 2024 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği Hizmet Binasında düzenlendi.

Uluslararası Ticaret Hukuku, farklı ülkelerde bulunan şirketlerin mal ve hizmet alım satımını ele alan hukuk dalı olması nedeniyle ihracatçılar için oldukça önem arz ediyor. Taşıma sözleşmelerinden ödeme araçlarına, kambiyo mevzuatından ticari sözleşmelere kadar ihracatçıları her alanda ilgilendiren hukuk dalının tüm ayrıntılarına “Akademi Girişimci” kapsamında yer verildi.

Bilgilendirme toplantısında; uluslararası ticaret hukukun temel kavramları, sözleşme ve tahkim süreçleri, örnekleri ve sözleşme hükümlerinin analizi, uluslararası ticari ve yatırım tahkiminin temel özellikleri ve uygulama örnekleri, uluslararası ticari ihtilaflarda arabuluculuk ve müzakere yöntemleri, yurtdışında dava ve icra takibi süreçleri gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

DENİB AKADEMİ bünyesinde hayata geçirilen AKADEMİ GİRİŞİMCİ, AKADEMİ PROFESYONEL, AKADEMİ JUNIOR ve AKADEMİ MASTER çerçevesinde gerçekleşecek olan eğitim faaliyetlerimizden haberdar olmak için web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlgili Fotoğraflar