Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri Gerçekleştirildi.

Ticaret Bakanlığı görev alanına giren konularda iş çevrelerinin bilgilendirilmesi amacıyla Ticaret Bakanlığı ,TİM ,TOBB koordinasyonu ve DENİB organizasyonunda, DSO ile UTSO işbirliğiyle 22-23 Aralık 2020 tarihlerinde online platformda "Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri” gerçekleştirildi.

Birinci oturumu 22 Aralık 2020 Salı günü yapılan online seminerde, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden Şube Müdürü V. Gülay Babadoğan Tarakçıoğlu İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları Desteklerinden; “Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve Turquality'nin Desteklenmesi ile Yurt Dışı Birim Marka ve Tasarım Destekleri”, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden Şube Müdürü V. Jülide Çermikli “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi , E-Ticaret Sitelerine Üyelik Desteği , Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi “ve Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden Ticaret Uzmanı Ali Erdal “Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi” ve Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden Ticaret Uzmanı Burcu Banu Başak ise “Kolay İhracat Platformu” hakkında güncel bilgiler sundular.

23 Aralık 2020 Çarşamba günü yapılan İkinci oturum ise, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü'nden Ticaret Uzmanı Nurullah Asım Akbulut “ Pazara Giriş Engelleri ve Çözüm Yolları “ ve Worldef Business School Genel Müdürü Orxan İsayev ise “E-Ticaret/ E- İhracat Uygulamaları “ konularında güncel bilgileri paylaştılar.

Online seminerlere, Denizli ve Uşak firmaları yoğun olarak ilgi gösterirken, konuşmacılara sorularını yöneltme fırsatı buldular.

 

İlgili Fotoğraflar