DENİB Heyeti Barış Pınarı Harekâtına Destek İçin Akçakale' deydi

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu, İhracatçı Birlikleri Başkanları, Sektör Başkanları ve TİM üyelerinden oluşan İhracat Ailesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye sınırında terör örgütlerine karşı başlattığı ve başarıyla yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı'na destek olmak amacıyla Şanlıurfa'ya gitti.

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu Başkanlığındaki DENİB heyetinde de aralarında bulunduğu İhracat Ailesi, Şanlıurfa Valilik binasının önündeki açıklamanın ardından Akçakale ilçesine geçti.

Kahraman Ordumuzun Yanındayız

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu; şanlı ordumuzun başarıyla yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı'na destek olmak amacıyla bölgeye geldiklerini belirterek şunları söyledi:

“Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye sınırında terör örgütlerine yönelik başlattığı, bölgenin terör örgütlerinden arındırılması ve güvenli bölgenin tesis edilmesi amacıyla sürdürdüğü Barış Pınarı Harekâtı'nı ihracat ailesi olarak destekliyoruz. Kahraman ordumuzun her daim yanındayız.

İhracatçılar olarak bu noktada bize de önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Yıl boyunca fuarlarda, müşteri ziyaretlerinde veya birçok farklı etkinlikte çeşitli ülkelerden iş insanlarıyla, yatırımcılarla bir araya geliyoruz. Terör tehdidini ortadan kaldırmak amacıyla düzenlediğimiz operasyon kapsamındaki haklılığımızı yabancı iş insanlarına anlatmalıyız. Çünkü yabancı medyada operasyonun içeriği ve asıl amacı tam anlamıyla yer almıyor, ülkemize karşı adeta kara propaganda yürütülüyor. Biz ihracatçılar da her mecrada haklı mücadelemizi sonuna kadar savunacağız.

Bugün bir kez daha, bağımsızlığımız için korkmadan ve hiç düşünmeden canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz, Şanlı Ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz.

Şanlıurfa'da bulunan İhracat Ailesi gün içinde Şanlıurfa Valiliğini, Akçakale Belediyesini ve sınırda nöbet tutan basın mensuplarını ziyaret etti.

 

 

 

İlgili Fotoğraflar