DENİB Akademi'den Sürdürülebilirlik Yolculuğunda Karbon Ayak İzi ve Yeşil Mutabakat Bilgilendirme Toplantısı

DENİB Akademi'den Sürdürülebilirlik Yolculuğunda Karbon Ayak İzi ve Yeşil Mutabakat Bilgilendirme Toplantısı

DENİB AKADEMİ faaliyetleri çerçevesinde hayata geçirilen “Akademi Girişimci” kapsamında “Sürdürülebilirlik Yolculuğunda Karbon Ayak İzi ve Yeşil Mutabakat Bilgilendirme Toplantısı” eğitmen Pınar Kocabay Çiftçi tarafından 30 Ocak 2024 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği Hizmet Binasında düzenlendi.

AKADEMİ GİRİŞİMCİ oluşumu kapsamında, küresel düzeyde yaşanan sürdürülebilirlik gelişmeleri çerçevesinde firmaların yakından izlediği konular olan karbon ayak izi ve Yeşil Mutabakat ele alındı. Ülkemizin sürdürülebilirlik gündemini oldukça ilgilendiren Yeşil Mutabakat ile Avrupa'nın 2050 yılına kadar iklim nötr olma hedefi doğrultusunda Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması gibi uygulamalara uyum süreci ihracatımız için oldukça önem taşıyor.

Söz konusu toplantıda, özellikle yeşil dönüşümün hızlanmasının önem arz ettiği günümüz dünyasında, sürdürülebilirlik, karbon ayak izi, su ayak izi ve sera gazı emisyonu, yeşil mutabakat, sınırda karbon düzenlemesi, ihracatımıza etkileri konu başlıkları üzerinde yoğunlaşıldı. Yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların ardından soru-cevap bölümüyle devam eden toplantıya katılım oldukça yoğundu.

DENİB AKADEMİ bünyesinde hayata geçirilen AKADEMİ GİRİŞİMCİ, AKADEMİ PROFESYONEL, AKADEMİ JUNIOR ve AKADEMİ MASTER çerçevesinde gerçekleşecek olan eğitim faaliyetlerimizden haberdar olmak için web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlgili Fotoğraflar