DENİB Akademi'den Sevkiyat ve Yükleme Kontrolleri Kalite Standartları - UKCA Belgelendirme Eğitimi

DENİB AKADEMİ tarafından, “Sevkiyat ve Yükleme Kontrolleri Kalite Standartları - UKCA Belgelendirme Eğitimi” 8 Haziran 2023 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği Hizmet Binasında eğitmen Osman Onur Kaya ile düzenlendi.

Bilindiği üzere, Brexit süreciyle birlikte İngiltere Avrupa Birliği'nden ayrıldı ve uluslararası ticaret ile ilgili yeni düzenlemeler gündeme geldi. Bu kapsamda, AB yönetmeliklerine göre uygunlukları CE standartları ile belirlenen oyuncak, makine ve elektrikli cihazların denetimi 2023 yılı itibariyle UKCA (UK Conformity Assessed) ile yapılmaya başlandı. UKCA kısaca, söz konusu ürünlerin sağlık, güvenlik ve çevre düzenlemeleri standartlarına uygunluğunu denetleyen bir mekanizma olarak karşımıza çıktı.

DENİB AKADEMİ programında özellikle Birleşik Krallık bölgesine ihracat yapan firmalarımız için yer verilmesinde fayda görülen eğitimin ilk bölümünde, yükleme kontrollerinin önemi, yükleme kontrollerinde dikkat edilmesi gereken hususlar ve yükleme kontrolünün raporlaması konularına değinildi. Programın ikinci bölümünde ise UKCA kapsamı ve etkilediği ürün grupları hususları değerlendirildi.

DENİB AKADEMİ faaliyetleri kapsamında, bir sonraki eğitim başlığı “Sürdürülebilir Performans Yönetimi”. Söz konusu eğitim, 15 Haziran 2023 Perşembe günü Denizli İhracatçılar Birliği Hizmet Binasında gerçekleşecek.

 

İlgili Fotoğraflar