AB Standartlarında Sürdürülebilirlik Raporlaması Bilgilendirme Toplantısı

AB Standartlarında Sürdürülebilirlik Raporlaması Bilgilendirme Toplantısı

DENİB AKADEMİ faaliyetleri çerçevesinde “Akademi Girişimci” kapsamında “AB Standartlarında Sürdürülebilirlik Raporlaması Bilgilendirme Toplantısı” Prof. Dr. Hanifi Saraç ve Prof. Dr. İbrahim Sancak tarafından 15 Mayıs 2024 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği Hizmet Binasında düzenlendi.

Karbon ayak izi, Sürdürülebilirlik Raporlaması, yeşil mutabakata uyum projesi devlet desteği, AB yeşil mutabakatı konu başlıkları gündemiyle gerçekleşen toplantıda, teknik anlamda sürdürülebilirliğin ne olduğu, sürdürülebilirlik değişimi ve dönüşümünün nasıl ölçüldüğü ve takip edildiği, uluslararası standartlara dayalı sürdürülebilirlik raporlaması, AB'nin sürdürülebilir büyümenin finansmanı için aksiyon planı, 2030 hedefi ve uyum paketi, Türkiye'de Kurumsal Raporlama Reformu: Türkiye Sürdürülebilirlik Raporlama Standartları (TSRS), raporlamaya dair kritik yanılgılar ve gerçekler gibi birçok önemli konunun üzerinde duruldu.

Toplantı farklı sektörlerdeki firma temsilcilerinin katılımıyla ve süreçlerle ilgili soru ve cevaplarıyla inter aktif olarak gerçekleştirildi.

DENİB AKADEMİ bünyesinde hayata geçirilen AKADEMİ GİRİŞİMCİ, AKADEMİ PROFESYONEL, AKADEMİ JUNIOR ve AKADEMİ MASTER çerçevesinde gerçekleşecek olan eğitim faaliyetlerimizden haberdar olmak için web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlgili Fotoğraflar