CORONAVİRÜS Sürecini Hep Birlikte Atlatacağız, Sağlık Önceliğimiz...

Bugün gelinen nokta itibariyle, dünya genelinde etkisini gösteren salgın, küresel ekonomik darboğazı da beraberinde getirdi.

Kamu ve özel sektör, bu anlamda insan sağlığını önceleyen bir yaklaşım ile hareket ediyor. Firmalarımız kronik hastalıkları olan ve sağlık durumu normalin üzerinde riski beraberinde getiren çalışanlarına bu süreçte izin verdi. Her firma kendi durumlarını değerlendirerek gerekli sağlık ve hijyen tedbirlerini aldı ve uygun çalışma ortamlarını oluşturdu. Uygun şartlar altında firmalarımız, daha önceden planlanmış üretim ve ihracatlarını sürdürüyorlar. Faaliyetini bir süreliğine durduran firmalarımız da oldu.

Bu çerçevede, devletimizin alacağı her türlü düzenlemeye uygun davranmak hepimizin görevi. Bütün çalışanlarımızın sağlığı hepimizin önceliği. Bu anlamda, üretim faaliyetlerini sürdüren firmalarımızda gerekli sağlık önlemlerinin alındığından ve hiçbir zafiyete yer bırakılmadığından eminiz.

Bu zor günleri şüphesiz hep birlikte atlatacağız. Her şey geride kaldığında, yolumuza devam edebilmek alacağımız tedbirlere bağlı.

Saygılarımla,

Hüseyin Memişoğlu

DENİB Başkanı