Açıklanan Tedbirleri Memnuniyetle Karşılıyoruz

Bugün itibariyle dünyanın neredeyse her bölgesinde görülen bir salgınla karşı karşıyayız. Dünya ekonomisi adına iyimser beklentilerle başladığımız 2020 yılının ilk günlerinde Çin'de görülen ve artık pandemi haline gelen coronavirüsün dünya ticareti üzerindeki olumsuz etkisi giderek daha da hissedilmeye başladı.

Bu noktada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz virüsün olası etkilerini en aza indirmek için hem sosyal hem de ekonomik hayata yönelik önemli tedbirleri arka arkaya açıklıyor. Öncelikle alınan kararların ekonomimizi ve ihracatımızı destekleyici nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. İlerleyen dönemlerde ihtiyaç duyulması halinde alınacak ilave tedbirler, ülkemiz ekonomisi adına önemli olmaya devam edecektir.

İçinde bulunduğumuz süreçte tüm kesimler ilk olarak insan sağlığına odaklanmış durumda. Firmalarımız sürecin başından bu yana insan sağlığını önceliklendiren koşulları sağlayarak, gerekli sağlık tedbirlerini alarak uygun çalışma ortamı oluşturuyor. Bu noktada önceden planlanmış üretim süreçlerine devam ederek aksiyon alan firmalarımız olduğu gibi, faaliyetlerini geçici olarak durduran firmalarımız da bulunuyor. Faaliyetlerini sürdüren firmalarımızın gerekli tüm sağlık önlemlerini aldığından, her uyarıyı dikkatle takip ettiğinden eminiz.

Tüm dünya adına zorlu geçen bu dönem elbette geride kalacak. Tüm tedbirlere harfiyen uymamız halinde bu süreci en kısa zamanda atlatacağımızı umuyorum.

Saygılarımla,

Hüseyin Memişoğlu

DENİB Başkanı