DENİB, URGE Projesi Kapsamında ABD' de…

Ekonomi Bakanlığı destekleri ve Birliğimiz koordinatörlüğünde yürütülen "Denizli Ev Tekstili Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” projemiz kapsamında "Newyork Yurt Dışı Pazarlama Programı” ‘nın ikincisi, projede yeralan 18 firmamızın katılımı ile 22-27 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında da gerçekleştirilen program, bu defa daha hazırlıklı ve daha etkin bir şekilde ABD alıcılarıyla buluşma ve görüşmelerle devam ediyor.. Ayrıca DENİB olarak ilgili kurumlar ziyaret edilerek ve pazara ilişkin görüşmeler yapılıyor.

Dünya çapında üne sahip Denizli havlusu, "Turkish Towels” çatısı altında tanıtımı yapılıyor..

ABD'deki Kurumlar ile İşbirliği de Yapılıyor…

Söz konusu program kapsamında Türk-Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası(TACCI) ile görüşmeler yapıldı. Yapılan toplantıya TACCI Başkanı Ali KOÇAK, Başkan Yrd. Celal SEÇİLMİŞ, THY New York Genel Müdürü İhsan BAYTAN ve Bölgesel Pazarlama Müdürü Alp OZAMAN da katıldı.

Toplantı esnasında Türkiye'den katılım sağlanan çeşitli fuar ve organizasyonları mutlaka ziyaret ettiklerini ve Amerika'da iş kurmak isteyen firmalara finansal ve hukuk danışmanlığı sağlayan TACCI yetkilileri, New York'ta açılması planlanan ev tekstili merkezi konusunda da yardımcı olacaklarının sözünü verdi.
Tanıtım çalışmalarının sadece alıcılara yönelik değil, katılımcılar için de pazar trendleri ve finansal-hukuki bilgilendirme ile birlikte yürütülmesi gerektiği iletildi.
THY New York Genel Müdürü İhsan BAYTAN, Türk Havayolları'nın Amerika'da yeni destinasyonlarla Türk İş adamlarına olanak sunmak istediğini hatırlattı...Pazarlama alanında yeni kanun ve uygulamaların da takip edilmesi gerektiğini bildiren Alp OZAMAN, Türk iş adamlarının sektörel alanda işbirliği yapmalarının önemini vurguladı.

New York Ticaret Odası ile Ortak Projeler Konusunda Temas Kuruldu…

New York Ticaret Odası Genel Müdürü Helena MATT ile yapılan görüşmede ise, karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak, geleceğe yönelik işbirliği projeleri düzenlenebileceği hususlarında mutabık kalındı.

Ekonomi Bakanı Yardımcısı Adnan YILDIRIM, Newyork'ta Denizli firmalarını Yalnız Bırakmadı…

Newyork Market Week - Global Home Show'da B2B görüşmeleri yapılan alanda Denizli Firmalarını ziyaret eden Adnan YILDIRIM, URGE Projelerini çok önemsediklerinin altını çizerek, Proje Kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin artarak devam etmesini dilediklerini, bunun ihracatımızın gelişiminde önemli bir faktör olduğunu düşündüklerini belirtti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, URGE projesinin Firmalarımızın yurtdışına pazarlama heyeti gönderebilmesi adına büyük bir fırsat olduğunu belirterek; " Ekonomi Bakanlığınca sağlanan destekler ihracatın arttırılması adına çok önemli olduğunu, ABD'de bizi yalnız bırakmayan Ekonomi Bakanı Yardımcımız Sayın Adnan YILDIRIM'ın ziyaretinin ise bizlere büyük moral ve motivasyon kaynağı olduğunu belirtmek isterim.” dedi.

  


İlgili Fotoğraflar