DENİB UR-GE Komite Başkanı Ahmet ZORA : UR-GE' yle Ses Getirdik...

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve UR-GE Komite Başkanlarından Ahmet ZORA, DENİB tarafından yürütülmekte olan UR-GE projesinin Ekonomi Bakanlığı tarafından "İyi Uygulama Örneği” seçilmesine ilişkin olarak bir açıklamada bulundu ve şunları söyledi:

" Denizli İhracatçılar Birliği olarak, UR-GE Projelerine 2012 yılında başladık. Bugüne kadar geçen süreç içerinde bir projemizi tamamladık. Şu anda tekstilde iki ve gıdada bir tane olmak üzere üç UR-GE Projesi DENİB bünyesinde devam etmekte. Birliğimizi başka sektörlerde de çalışmalarını sürdürmekte.

Tekstil sektöründeki UR-GE projemiz, geçtiğimiz günlerde Ekonomi Bakanlığımız tarafından bir anlamda ödüllendirilerek, iyi uygulama örneği seçildi ve Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa ELİTAŞ tarafından imzalanmış bir sertifika Birliğimize takdim edildi.

Şüphesiz bu çok önemli ve olumlu bir gelişme. Bu vesileyle Ekonomi Bakanlığımıza, ihracata dönük sağladığı desteklerden dolayı teşekkürü borç biliyoruz.”

Ahmet ZORA açıklamasında, firmaların devlet tarafından sağlanan destekleri yakından takip etmesinin ve mümkün mertebe yararlanmasının son derece önemli olduğunu da vurguladı.

 

 


İlgili Fotoğraflar