Ünlü Modacı Simay BÜLBÜL ile Söyleşi

 

Sayın Üyemiz,

26 Ocak 2015 Pazartesi günü ünlü tasarımcı Simay BÜLBÜL davetlimiz olarak Denizli'ye gelecek olup, Birliğimiz Toplantı Salonu'nda saat 16.00'da ilimizdeki genc tasarımcı ve modacılarla biraraya gelerek 2015 ve sonrası trendleri hakkında söyleşi gerçekleştirilecektir.

Bilgileriniz ve sözkonusu söyleşi programına firmanızda çalışan tasarımcıların / ilgili elemanın katılımının saglanması katılım teyitlerinin 23 Ocak Cuma gunune kadar arge@denib.gov.tr adresine bildirilmesi hususunu rica ederim.

Saygılarımla,

 

Simay Bulbul Kimdir?

Yeni kuşak Türk tasarımcılarından biri olan Simay Bülbül koleksiyonlarında deriyi kullanarak Türkiye'nin çok güçlü olduğu bu sektöre yepyeni bir vizyon getirmektedir.

İngiltere ve Hollanda'da aldığı eğitimi sürecinde oluşan vizyonunu ve tasarım alanında yaptığı çalışmalara dayanan birikimlerini kendi koleksiyonlarında bir araya getirken ayrıca firmalara tasarım ve marka danışmanlığı, eğitim projeleri ve film dizi klip projelerinde de styling ve kostüm yapmaktadır.

2003 derisigner(deri tasarım yarışması) Türkiye birincisi olan Simay Bülbül ağırlıklı olarak deriden oluşan ve tekstil ürünleri ile bir bütünlük içinde tamamladığı koleksiyonları, sadelikle farklılığı birlikte yakalayabilen, detaylarla ön plana çıkan tasarımlardan oluşuyor. Koleksiyonlarının ana materyali deri olup bayan ceket, tunik, elbise, bluz, pantolon, etek ve aksesuar ürünlerinden oluşmaktadır.

2001 yılından beri modanın içinde aktif çalışan ve 2007 yilinda ilk olarak kendi adıyla ve etiketiyle tasarımlar yapmaya başlayan ve markasının kimliğini sokakların dokusu ile en güzel yansıttığına inanan moda tasarımcısı kendi yolunu arayan ve ya bulmuş olan , tasarımı hisseden, kalıpların dışında yaşamayı seven kadını giydiriyor. 20011 yılında Galata'da 600 metre karelik yeni ofisine taşınan ve deri ile şık kumaşları birleştirerek özel günler için kişiye özel tasarımlar yapan Simay Bülbül gelinlikten şık bir gece elbisesine kadar farklı avangard tasarımlarla servis vermekte olup birçok ünlü sanatçının da imaj danışmanlığını yapmaktadır.

25'e yakın yurtiçi ve dışı satış noktası ile beraber 2009 yılı aralık ayında ilk kendi mağazasını yerli ve yabancı müşteri potansiyelinin artmış olduğu galata bölgesinde Leather Design Boutique adı altında açmıştır. Türkiye deki çok önemli bir sektör olan deri sektöründeki ilk atölyesini ve markasını kuran Türk tasarımcı olarak tasarım dünyasındaki yaptığı çalışmalara istinaden Deri Tanıtım Grubu'nun desteğine hak kazanan Simay Bülbül yurt içi ve yurt dışına üretimlerini sürdürmektedir.

İlk kişisel performans defilesini Garaj İstanbul'da gerçekleştiren Simay Bülbül yurtiçi ve dışı bir çok organizasyon ardından İstanbul Moda Haftası'nda dort senedir defilesini sergilmeye hak kazanmıştır.

2010 İstanbul Kültür Başkenti projeleri kapsamında Türkiye'yi temsil edecek tasarımcı olarak seçilen Simay Bülbül 2010 Ekim ayında Almanya'da bir defile gerçekleştirmistir..

2011 yilinda Saraybosna'da gerçekleştirdiği defilenin ardindan 2012 yilinda Dunya Expo fuarinda Turkiye”yi temsil edecek moda tasarimcisi olarak seçilip Kore de son koleksiyonunun defilesini sunmuştur.

2012 yilinda Moda tasarimcilari Dernegi Baskan Yardimcisi ve Moda Hazir Giyim Federasyonu yönetim kurulu uyesi olarak görev almaktadır.