İNOVATİF FİKİRLER YARIŞMASI LANSMANI

 

DENİB GENÇ "DEHA” LARIN PEŞİNDE…

Denizli'de ilk okul - orta okul ve lise öğrenimi görmekte olan öğrencilerin, yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak, yenilikçi, özgün ancak keşfedilmemiş ve sadece fikir aşamasında kalmış projeleri tespit ederek hayata geçirmek, Denizli ve Türkiye'nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden iş dünyası olarak faydalanmak ve desteklemek, bu çerçevede oluşacak farkındalık ile girişimciler için, sermaye ve iş fikrinin bir araya geldiği, çocuklarımızın fikirlerini geliştirip ürüne dönüştürebilecekleri ortamı hazırlayabilmek amacıyla fikir tabanlı İNOVATİF FİKİRLER YARIŞMASI düzenlenecektir. 26.01.2015 Pazartesi Günü Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak olan protokol imza töreni ile yarışmanın lansmanı gerçekleştirilecektir.

Yarışmaya katılan öğrencilere Hayal Gücü, Yaratıcılık, Girişimcilik, İnovasyon Eğitimi ile Biyomimetri (Doğadan faydalınarak gerçekleştirilen teknoloji) Eğitimi verilecektir.

Türkiye'nin yeni sloganı GÜCÜNÜ VE POTANSİYELİNİ KEŞFET ile başlayacak olan bu projede, sadece var olan gücün ortaya çıkarıp keşfedilmesi amaçlanıyor…