ZEYBEKCİ Proje Uzmanlarına Sertifikalarını Verdi...

Denizli İhracatçılar Birliği(DENİB) ve Güney Ege Kalkınma Ajansı(GEKA) işbirliği ile gerçekleştirilen "Her Firmaya Bir Proje Uzmanı, Proje Bilgilendirme ve Hazırlama Eğitimi” isimli proje 07.11.2014 tarihinde tamamlandı. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar için 29.11.2014 Cumartesi günü Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ'nin de katılımıyla sertifika töreni gerçekleştirildi.

Bu proje ile Ulusal Ajans, Bakanlıklar, Kurum ve Kuruluşlar tarafından firmalara, yatırımcılara, birliklere birçok konuda verilen destekler konusunda bilgilendirme ile proje döngüsü, mantıksal çerçeve ve bütçe planlama konularında eğitim verilmiştir. Denizli'den 73 firmanın katıldığı projenin sonunda toplamda 91 kişi sertifika almaya hak kazandı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Süleyman ALATA'nın konuşmalarıyla başlayan törende ALATA, DENİB ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdikleri bu projenin, Denizli için yararlı olacağından şüphesi olmadığını, GEKA olarak bölgeye gereken her çalışmada üzerlerine düşecek olan görevi yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Başarılı katılımcılara sertifikalarını veren Bakan ZEYBEKCİ, Denizli İhracatçılar Birliği'ni böyle bir projeyi gerçekleştirdiği için tebrik ettiğini belirterek; "Avrupa fonlarına katkı sağlayan ülkemiz, yine bu fonlardan yararlanma konusunda sıkıntılar çeken ülkeler arasında, bunun sebebi ise yeterince tecrübe sahibi olmamak ve başvurulacak yerler konusunda bilgi eksiklği. Ben Denizli İhracatçılar Birliği'ni ve emeği geçen herkesi böyle bir projeyi gerçekleştirdikleri için tebrik ediyorum.” Diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Türkiye ihracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT sertifika töreninde DENİB Ailesi'ni yalnız bırakmadığı için Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ'ye teşekkürlerini arz ederek başladığı konuşmasına; "İhracata dayalı büyümeyi prensip edinmiş ülkemizde, ihracatçıya verilen eğitimlerin çok önemli olduğunun altını çizmek isterim, biz DENİB Ailesi olarak, DENİB'in sadece üye kuruluşları çatısı altında toplayan bir birlik olmaktan öte bir eğitim kurumu gibi de çalışıp, ihracatçılarımıza gerekli bilgi ve desteklerin nasıl ve nereden sağlanacağı konusunda eğitimler vermeye devam edeceğiz” diyerek DENİB'in benzer eğitimlerle tekrar karşımıza çıkacağını belirtti.

Sertifika Töreninin ardından Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ, Denizli İhracatçılar Birliği'nde bir basın toplantısı düzenleyerek Türkiye ve Dünya ekonomisine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İlgili Fotoğraflar