TİM Yönetim Kurulu, Başbakanımız Sn. Binali YILDIRIM' a Çalışma Ziyaretinde Bulundu.

Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ başkanlığındaki yönetim kurulu üyelerinden oluşan Türkiye İhracatçılar Meclisi heyeti, 15 Haziran 2016 tarihinde Başbakanlık Çankaya Köşkü'nde Sayın Başbakanımıza çalışma ziyaretinde bulundu. Gerçekleştirilen ziyarette, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT de yer aldı.

Sayın Başbakana makamında gerçekleştirilen ziyarette, Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin CANİKLİ ve Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ de TİM heyetine eşlik etti. Yapılan Görüşmelerde ihracatın ülke ekonomisi için öneminin bir kez daha altı çizilirken, ihracatın büyümeye olumlu katkısının arttırılması adına neler yapılabileceği hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. TİM heyeti, ziyaret esnasında ihracatçıların talep ve önerilerini içeren bir dosyayı Sayın Başbakana takdim ettiler.

Süleyman KOCASERT, ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamada Ankara temaslarının çok verimli geçtiğini belirterek, ekonomi ve iş dünyasına ilişkin olarak yakın dönemde sevindirici gelişmeler beklediklerini ifade etti. KOCASERT, yeni çek yasasından, hileli iflas ertelemelere; navlun desteğinden; ihracat performans primlerine; yeşil pasaport uygulamasından; Türkiye Ticaret Merkezlerine kadar pek çok önemli konunun ele alındığını sözlerine ekledi ve Sayın Başbakanımızın olumlu tavrının kendilerini memnun ettiğini vurguladı.

 


İlgili Fotoğraflar