TİM, İhracatın Yıldızlarını Ödüllendirdi...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 22'inci Olağan Genel Kurulu (seçimsiz) ve 2014 İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni, TİM ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın teşrifleriyle 21 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirildi. Törende ayrıca 26 farklı ihracatçı sektörden en fazla ihracat yapan ilk 3 firma da ödüllendirildi.

Genel Kurul'un açılışında konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2023 hedefleri yolunda Türkiye'nin her yıl en az yüzde 5 nispetinde büyümesi şart olduğunu söyledi. "Şimdi ülkemizi uyum ve esenlik içinde geleceğe taşıyacak güçlü bir hükümete ihtiyacımız var. Müstakbel hükümetimizden makro ekonomik kazanımları korumanın yanı sıra, mikro ekonomik konularda kalıcı başarılar hedeflemesini istiyoruz” diye konuşan Büyükekşi, yeni bir paradigma, yeni bir büyüme modeli ve yepyeni bir bakış açısı gerektiğini vurguladı.

2014 Yılı Türkiye Geneli İlk 10 İhracatçı Firma

İhracatın Şampiyonları ödül törenine damgasını Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç vurdu. Koç, TÜPRAŞ, Ford, Arçelik ve Tofaş adına 4 kez sahneye çıktı ve ödül aldı. Ayrıca THY, "Pazara Erişim Özel Ödülü” aldı. İlk 10 firmanın tamamı ise şöyle:

 

SIRA

FİRMA UNVAN

1

TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş.

2

FORD OTOMOTİV SAN. A.Ş.

3

OYAK-RENAULT OTOMOBİL FAB. A.Ş.

4

VESTEL TİCARET A.Ş.

5

KİBAR DIŞ TİC. A.Ş

6

ARÇELİK A.Ş.

7

TOFAŞ TÜRK OTOMOBİL FAB. A.Ş.

8

TOYOTA OTOMOTİV SAN.TÜRKİYE A.Ş.

9

HABAŞ SINAİ VE TIBBİ GAZLAR İSTİHSAL ENDÜSTRİSİ A.Ş.

10

BOSCH SAN. VE TİC. A.Ş

 


İlgili Fotoğraflar