TİM 23. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni Gerçekleşti...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 23. Olağan Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN' ın katılımı ile 4 Haziran 2016 Cumartesi günü gerçekleştirildi. TİM Olağan Genel Kurulu'nda 2015 ihracat verilerine göre Türkiye geneli ve sektörel bazda en fazla ihracat yapan toplam 35 firmaya ödül verildi.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN , Türkiye genelinde en fazla ihracat yapan ilk 10 firma olan Ford, Tüpraş, Oyak-Renault, Kibar Dış Ticaret, Vestel, Tofaş, Arçelik, Toyota, Bosch ve TGS Dış Ticaret şirketlerine plaketlerini verirken, 25 sektörde en fazla ihracat yapan 25 firmaya da plaket dağıtıldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin ev sahipliğinde düzenlenen organizasyona Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN' ın yanı sıra Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK, Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVULOĞLU, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ, Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ile ihracatçı birlikleri başkanları ve iş dünyasının önemli isimleri katıldı.

 

 

 

 


İlgili Fotoğraflar