İnovasyon Rüzgarı İzmir' de Esti...

Türkiye'nin inovasyon yolculuğundaki önemli duraklardan İnovasyon Haftası 2015 İzmir, 19-20 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen iki günlük yoğun programın ardından sona erdi. Birbirinden değerli ve renkli konuşmacıların bilgi birikimlerini ve deneyimlerini aktardıkları etkinlikleri, iki gün boyunca 9 bini aşkını ziyaretçi izledi. Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ'nin ilk gün, Ekonomi Bakanı Yardımcısı Adnan YILDIRIM'ın ikinci gün katıldığı Türkiye İnovasyon Haftası 2015 İzmir etkinliğinde konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi "İnovasyon, artık olmazsa olmazımız. Katma değerli üretimi ve üretimde sürekliliği sağlamamız gerekiyor” diye konuştu.

Denizli, İzmir'de Yerini Aldı…

İzmir'de start verilen Türkiye İnovasyon Haftası 2015'e katılan ve bir de stant açan Denizli İhracatçılar Birliği, geçtiğimiz yıl 3.sü düzenlenen Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nda dereceye giren tasarımları sergilenirken bu yıl 4.sü yapılacak olan yarışmanın da tanıtımı yapıldı. İki gün boyunca süren etkinlikle ilgili açıklama yapan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT; İnovasyon alanında farkındalık oluşturmak için elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum, Biz DENİB olarak düzenlediğimiz gerek tasarım yarışmaları ile gerekse de İnovatif Fikirler Yarışması organizasyonlarımızla inovasyona katkımızı ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu sene 4 yaşında olan Türkiye İnovasyon Haftası etkinlikleri ile ülke ekonomisine katkı sağlayacak, değerli ürünler üretme adına TİM olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Geçmişte bu yola çıkan ülkelerin şimdilerde meyvelerini aldığını görüyoruz, daha alacak yolumuz var tabiki ancak gelecek yıllarda bu organizasyonun katma değeri yüksek ürünler üretmemiz adına çok önemli bir değere sahip olduğundan şüphemiz yok” dedi.

 
Yüzlerce Yeni Fikir Birarada…
 
Ege İhracatçılar Birliği Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk ise "Bu yıl İzmir etkinliklerini geçen yıla göre artı değerlerle tamamladık. Ziyaretçi sayımız 9 bini aştı, toplamda 12 Ar-Ge Merkezi, 8 üniversite, 2 teknopark ve 2 bilim merkezi etkinliklerimize katılım sağladı. 400'ün üzerinde girişimci iş dünyasından isimlerle buluşmak ve kendilerini tanıtmak için başvuruda bulundu. Girişimcilerle iş dünyası arasındaki ikili görüşmeler ile bir ilki gerçekleştirdik. Bu kapsamda 100'ü aşkın görüşme yapıldı. İzmir'e özel düzenlediğimiz iki günlük workshop süresince 30 tasarımcı 'kent mobilyası' tasarladı” dedi.
 
 
 


İlgili Fotoğraflar