İnovasyon Haftası Öğrencilerin Ufkunu Açıyor

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ege İhracatçı Birlikleri tarafından İzmir'de düzenlenen Ege Bölgesi İnovasyon Haftası etkinliği 29-30 Mayıs tarihlerinde İzmir'de gerçekleşmiş, yaklaşık 5000 kişinin katıldığı etkinlikte; dünyada ve ülkemizde başarılı inovasyon hikayelerinin anlatıldığı seminer ve konferanslara da yer verilmişti. İnovasyon Haftasına DENİB olarak bir info stand ile katılım gerçekleştirirken, standda DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması finalistlerinin koleksiyonları iki gün boyunca sergilenmişti.

Etkinliğe Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda, Denizli İMKB Kız Meslek Lisesi, Pamukkale Üniversitesi, Honaz Çok Programlı Lisesi ve Buldan Meslek Yüksekokulu'ndan öğrenciler otobüslerle inovasyon haftasına götürülerek katılımları sağlanmıştı.

Honaz Çok Programlı Lisesi öğretmenlerinden Feyza ÇOŞKUN Inovasyon Haftası ile ilgili şunları söyledi: "Öncelikle böyle bir organizasyona dahil olduğumuz için çok memnunuz ve Denizli İhracatçılar Birliğine çok teşekkür ediyoruz. Ben ve öğrencilerim programı büyük bir ilgiyle izledik. Biz okul olarak organizasyonu çok kaliteli ve kusursuz bulduk. Ülkemizin önde gelen iş adamlarıyla aynı ortamda bulunmak ve onların başarıya ulaşma mücadelesini dinlemek çok heyecan vericiydi. Türkiye'de yapılan tasarımlar hakkında bilgi sahibi olduk ve ülkemiz adına çok gurur duyduk. Bu organizasyonun öğrencilerin tasarımın sınırsız boyutunu görmelerini sağladığını ve öğrencilerin daha büyük düşünmesine olanak sağladığını düşünüyorum. Sonraki yıllarda da bu organizasyonun devam ettiğini görmeyi gönülden diliyoruz.”

İlgili Fotoğraflar