DENİB, GLOBAL HOME SHOW' a Çıkarma Hazırlığında...

Ekonomi Bakanlığı destekleriyle ve Denizli İhracatçılar Birliği koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi(URGE) projesi kapsamında, Tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmaların katılımlarıyla 27.07.2015 tarihinde bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Eylül 2015'de ABD'nin New York kentinde düzenlenecek olan Global Home Show'a adeta çıkarma hazırlığında olan DENİB, proje kapsamında olan firmaları bir araya getirerek, proje dahilinde yapılacak hususlar hakkında bilgilendirilmelerini sağladı. Toplantıda tüm firmaların küme çalışması ile bir çatı altında bir araya gelecekleri bilgisi verildi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, toplantıda yaptığı konuşmada; "URGE projesi birçok firmanın bir araya gelerek marka değeri yaratılması adına başlatılmış bir kümelenme çalışmasıdır. Ekonomi Bakanlığı bu proje ile biz sanayicilere ve ihracatçılara hedef pazarlara girilmesi hususunda çok önemli bir destek sağlıyor. Bizler de elimizden gelen tüm gayret ile Türk tekstil ürünlerinin ve özellikle "Turkish Towels” konseptiyle dünyaya lansmanını yaptığımız Türk havlusunun hedef pazarlarda layık olduğu yere gelmesi adına bu ve benzeri projelerde her zaman tek yumruk olabilmenin herkese kazanç sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.


İlgili Fotoğraflar