DENİB Başkanı KOCASERT, Hazır Giyim Sektör Kurulu Toplantısındaydı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi organları arasında yer alan ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT'in Başkan Yardımcılığı görevini üstlendiği Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektör Kurulunun son toplantısı 5 Ekim 2012 Cuma günü, İzmir'de Ege İhracatçı Birlikleri'nde yapıldı.

Hazırgiyim ve Konfeksiyonda Türkiye ihracatı Eylül ayında geçen yılın aynı ayına göre %25'lik oranında ihracat artışı gerçekleştirerek 1,4 Milyar dolara ulaştı. Bu başarılı performansın verdiği moral atmosferinde gerçekleşen toplantıda 2013 yılına ilişkin gündemler görüşüldü.

Halihazırda ana pazarın Avrupa Birliği olduğu sektörde, yılında ABD, Rusya ve Japonya'nın "Hedef Pazarlar” olarak belirlenmesine karar verilirken, söz konusu ülkelerin küresel krizin etkilerinden hızla sıyrılmakta olduğunun altı çizildi. 2013 yılında bu ülkelere sektörel ticaret heyetleri ve alım heyetleri düzenlenmesi planlanıyor. 2013 yılında Hazırgiyim ve Konfeksiyon sektöründe hedeflenen ihracat artış oranı ise % 15.

Sektör Kurulu'nun Ege İhracatçı Birlikleri'ndeki toplantısına; Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Emre Kızılgüneşler, Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Şenol Şankaya ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert'in aralarında bulunduğu Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu üyeleri katıldı.

İlgili Fotoğraflar