ÇİN Heyeti ile Yapılan Toplantıda Ticari İşbirliği Konuları Masaya Yatırıldı.

20 Haziran 2012'de DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, ülkemizi ziyaret etmekte olan Çin Heyeti ile bir toplantı gerçekleştirdi. Çin'in Chengdu Eyaletinden temsilcilerin bulunduğu heyet ile Pamukkale'de görüşen KOCASERT, Çin'in tüm dünya ülkeleri için olduğu gibi Türkiye için de önemli bir ticari partner olma potansiyelinin altını çizdi. Chengdu Eyalet Meclisi'nden üst düzey yetkililerin bulunduğu heyette yer alan Çin Halk Cumhuriyeti Uluslararası Ticareti Geliştirme Konseyi'ne bağlı Chengdu Eyaleti Alt Konseyinin Direktör Yardımcısı Liu SHUHUA Türkiye ile Çin arasında çok önemli iş fırsatları olabileceğini vurgulayarak bu toplantının, önemli bir başlangıç olabileceğini ve bundan sonra birlikte birçok önemli proje gerçekleştirebileceklerini ifade etti.

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, toplantı ile ilgili görüşlerini açıklarken Çin'in kalabalık bir ülke olduğunu ve yıllardır devam eden ekonomik büyüme ile birlikte gelir seviyesi oldukça yüksek olan on milyonlarca insanın Çin'de yaşadığını ve artık Denizli'nin Çin'i sadece ithalat penceresinden değil, ihracat penceresinden de değerlendirmesi gerektiğinin çok önemli olduğunu belirtti.

Öte yandan 21 Haziran 2012'de, Çinli heyetle yapılan toplantıya da katılan Çin Halk Cumhuriyeti'nin İstanbul Konsolosu Sayın He Jiangchuan Denizli İhracatçılar Birliği'ni ziyaret ederek, Türkiye'nin Çin açısından önemli bir ülke olduğunu ve turizm başta olmak üzere önümüzdeki yıllarda bir çok sektördeki işbirliğinin artarak devam etmesini dilediklerinin altını çizdi.

İlgili Fotoğraflar