İhracat Rakamları (Bin USD)
English

2019-33 CIIE 2019 Fuarı ve ÇHC Ülke Bilgilendirme Semineri Hk.

Sayı: 32089230-TİM.DENİB.GSK.2019/29-00504                     Denizli, 13/03/2019
Konu: CIIE 2019 Fuarı ve ÇHC Ülke Bilgilendirme Semineri Hk.

 

S İ R K Ü L E R

(URGE / 2019-33)

Sayın Üyemiz,

İlki 05-10 Kasım 2018 tarihleri arasında Şangay / Çin Halk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirilen "Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın (CIIE), 2019 yılında yine aynı tarihlerde düzenlenecek olan ikincisine ülkemizce milli katılım organizasyonu İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği tarafından gerçekleştirilecektir.

"China International Import Expo 2019” fuarının milli katılım organizasyonunun İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nce ikinci kez düzenlenmesi ve tekstil, medikal malzemeler, hizmet ticareti, kozmetik, yiyecek, içecek gibi çok farklı alanlarda firmaların ürünlerini sergilemesinin planlandığı belirtilmektedir.

Konuyla ilgili olarak 20 Mart 2019 Çarşamba günü saat 11:30'da Dış Ticaret Kompleksi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda, Ticaret Bakanlığı temsilcilerinin, Çin Başkonsolosluğu ve Ticaret Müşavirliği yetkililerinin katılımıyla bir ülke bilgilendirme semineri düzenlenmesi ve eş zamanlı olarak ikinci kez düzenlenecek söz konusu fuarın potansiyeli hakkında üyelere bilgi verilmesinin amaçlanmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Çin'in ithalatını arttırması amacıyla yapılan söz konusu fuarın ihracatçılarımız açısından önemli bir fırsat olabileceği ve Türkiye milli pavilyonu altında katılımın güçlendirilmesinin ülke imajı açısından önemli olacağı değerlendirilmektedir.

Bu kapsamda, söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerini urge@denib.gov.tr adresine iletmeleri önemle rica olunur.

 

Saygılarımla,

 

Uğur DAYIOĞLU

Genel Sekreter