İhracat Rakamları (Bin USD)
English

2018-32 IAOIP - Uluslararası İnovasyon Profesyonelleri Derneği Üyelik Süreci

Sayı:32089230-TİM.DENİB.GSK.ARGE.2018/92-647               Denizli, 19/03/2018

Konu: IAOIP - Uluslararası İnovasyon Profesyonelleri Derneği Üyelik Süreci

 

 

S İ R K Ü L E R

(ARGE / 2018-32)

 

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda, Türkiye'de inovasyon ekosisteminin yaygınlaşmasını kendisine misyon edinen Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin, bu çabalarını küresel arenaya taşıyacak bir çalışmaya imza atarak Uluslararası İnovasyon Profesyonelleri Derneği'nin (International Association of Innovation Professionals- IAOIP) Türkiye temsilcisi olduğu bildirilmektedir.

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası, İnovaLİG ve İnoSuit programlarının ardından IAOIP'nin Türkiye temsilciliği ile Türkiye'nin inovasyon ekosistemine katkı sağlamaya devam eden TİM, bu proje ile ihracatçı firmalar, akademisyenler, profesyoneller ve öğrenciler başta olmak üzere tüm kişi ve kurumlara inovasyonda uzmanlık kazandırmayı hedeflemektedir. Özellikle ihracatçılarımız, IAOIP'nin Dünya genelinde 80 ülkeden 2.000'e yakın inovasyon profesyoneliyle oluşturduğu güçlü iletişim ağına dâhil olacaktır.

Türkiye'den IAOIP'ye üye olmak isteyen firmalarımız, yerel inovasyon yetkinliklerini küresel ölçekte sertifika programları ile kanıtlama imkânına sahip olacaktır. Rekabet güçlerini artıran firmalarımız, yüksek katma değerli ihracata odaklanacaktır. Bu vesileyle 70 bini aşkın ihracatçımız ile inovasyon ağımızda yer alan paydaşlarımızın, Uluslararası İnovasyon Profesyonelleri Derneği'nin Türkiye platformuna üyeliği önem arz etmektedir.

Bu anlamda ihracatçılarımız üyelik işlemlerini www.tim.org.tr/tr/kurumsal-iaoip.html adresinden gerçekleştirilebilir. Bireysel ve kurumsal paydaş üyelik dışında yer alanlar ise, TİM'in Türkiye temsilciliğinin sağladığı avantajlardan faydalanmak için www.iaoip.org adresinden başvurularını gerçekleştirebilecektir.

IAOIP'ye üyelik süreci hakkındaki bilgi notu ekte yer almaktadır.

 

Bilgileriniz ve gereği rica olunur.

 

Saygılarımla,

 

Uğur DAYIOĞLU

Genel Sekreter


Ek : IAOIP - Uluslararası İnovasyon Profesyonelleri Derneği Üyelik Süreci