Denizli Yeni Pazarlarını Buldu: ESTONYA ve FİNLANDİYA

Denizli Valisi Sayın Yavuz Erkmen başkanlığında, Denizli Sanayi Odası, Denizli Ticaret Odası, Denizli Ticaret Borsası ve Denizli İhracatçılar Birliği'ne mensup değişik sektörlerde faaliyet gösteren işadamları ile Denizli Belediyesi ve Pamukkale Üniversitesi'nin temsilcilerinden oluşan 20 kişilik heyet, Estonya ve Finlandiya'yı ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulunmuşlardı.


28 Eylül - 2 Ekim 2010 tarihleri arasında Estonya'nın başkenti Tallin ve Finlandiya'nın başkenti Helsinki'yi ziyaret eden heyet, çeşitli seminer ve toplantılara katılarak Estonyalı ve Finlandiyalı devlet yetkilileri, bürokrat ve işadamları ile de bir araya geldiler. Büyükelçiliklerimizin ve Ticaret Ataşeliğimizin öncülüğünde yapılan görüşmelerde, ilimiz ile iki ülke Devlet yetkilileri ve işadamları ile hem sosyal ve kültürel işbirliği, hem de ekonomik işbirliği yapılabilme imkanları masaya yatırıldı.


Valimiz Yavuz Erkmen başkanlığında, Birliğimiz Toplantı Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında, her iki ülkede bulunulan temaslar hakkında bilgi verildi.


Basın Toplantısına, Vali Yavuz Erkmen, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Başkan Yardımcısı Sedat Demirden, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ile geziye katılan, Denizli Belediyesi ve Pamukkale Üniversitesi'nin temsilcileri ve sektörlerin temsilcileri katıldı.


Denizli Valisi Sayın Yavuz Erkmen, bu gezinin yararlı bir gezi olduğunu dile getirerek, olumlu sonuçlarının önümüzdeki günlerde alınacağını umut ettiğini belirtti.


DENİB Başkanı Süleyman Kocasert toplantıda yaptığı konuşmada; Hep birlikte Denizli'yi dünyaya nasıl tanıtırız, Denizli'yi nasıl marka yaparız, Denizli'nin ihracatını nasıl arttırırız diye düşündüğümüz bir dönemde, bizim için yeni bir Pazar olan Kuzey Avrupa'yı tanıma fırsatını bize tanıdığı için Sayın Valimize teşekkürlerini sunarak, bu gezide ticari anlamda işadamlarımızın çeşitli temaslarla bulunduklarını, kendi aramızdaki işbirliğinin, koordinenin artması ve birbirimizi daha yakından tanımamızın bile, Denizli adına bir sinerji olduğunu düşündüğünü ifade ederek, Yeni pazarlar için böyle seyahatlerin ve organizasyonların daha sık yapılmasının faydalı olacağını dile getirdi.


Geziye katılan diğer katılımcılar da söz alarak gezi ile ilgili düşüncelerini ve izlenimlerini aktardılar. Bütün katılımcıların dile getirdikleri ortak nokta ise, bu gezinin çok faydalı olduğu ve verimli geçtiği, aynı zamanda bu tür gezilerin kısa aralıklarla değişik ülkelere düzenlenmesinin, ilimiz ve sektörlerimiz için faydalı olacağı fikriydi.

İlgili Fotoğraflar